Nalazite se na:

Svetski dan orijentiringa – 11.5.2016.

 

U utorak, 10. maja, u našoj školi povodom svetskog dana orijentiringa, održana je promo trka. Na trci su učestvovali učenici viših razreda (preko 350 učenika). Koordinator ispred orijentiring saveza Srbije bio je Mirko Kozić koji je našim učenicima predstavio ovaj sport.


Orijentiring je sport gde takmičar treba, uz pomoć karte i kompasa, za najkraće moguće vreme da pronađe na terenu određeni broj kontrolnih tačaka i to redosledom kako je nacrtano na karti. Takmičarske kategorije u orijentiringu su od 10 godina pa do 85 , tako da se može reći da je to sport za sve.

Gosti naše škole su se zahvalili na gostoprimstvu i učešću učenika. Nadamo se, kao i naši gosti, da će ova akcija dovesti do toga da se i u našem gradu uskoro osnuje orijentiring klub.

 

  Mirko Kozić koordinator aktivnosti